Przewodnik Suwalszczyzny

Suwalszczyzną to północno-wschodni kraniec Polski, obejmuje on 2 województwa: podlaskie oraz warmińsko-mazurskiego. Stolicą tego regionu są oczywiście Suwałki powstałe w około XVII wieku. W tych okolicach nie brakuje przyrodniczych miejsc godnych odwiedzenia a oto one: dwa pojezierza – Suwalskie i Ełckie, Puszcza Romnicka, Puszcza Augustowska i Dolina rzeki Biebrzy. Decydując się na wycieczkę warto pomyśleć także o aktywnym wypoczynku i odwiedzeniu kilku pięknych miasteczek w okolicach.

Puszcza Augustowska, to piękny rejon idealny na pierwszą wycieczkę po Suwalszczyźnie. Puszcza porośnięta jest wzdłuż doliny Augustowskiej, na której znajduje się wiele jezior. A są to jeziora takie jak: Sajno, Serwy, Necko, Rospuda, polecam te okolice na rodzinny piknik oraz Blizno. Nie brak w tych okolicach szlaków kajakowych np. na: Rospudzie, Czarnej Hańczy oraz Kanale Augustowskim, kajakarze każdego roku przyjeżdżają w te tereny na wypoczynek z dala od natłoku i miejskiego hałasu. W zależności czy czujemy się na siłach, można wybrać kilkugodzinny spływ kajakowy lub nawet kilkudniowy :-) A odpoczynek nad brzegiem rzeki spodoba Wam się pewnie najbardziej!!! Przyrodę wokół i wiele ciekawostek przyrodniczych na takim urlopie na pewno znajdziecie.
Suwalszczyzna jest niezwykłym regionem, piękna przyroda, jeziora i rzeki to tylko niektóre z atrakcji okolic. Ale jednak jest to nie do końca znany rejon Polski, dlatego też Wam go opisuję. Czas zacząć odpoczywać na Suwalszczyźnie. Zatem w drogę! W kierunku północny-wschód. Uśmiech na twarzy plecak i może jeszcze mapa na pewno Wam wystarczą :-)

Komentowanie wyłączone.