Krakowski MOCAK

MOCAK to nic innego, jak Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, jest to miejsce, które odwiedzają nie tylko Polscy, ale i zagraniczni turyści.
Dwa ostatnie dziesięciolecia połączone w sztuce, taki system wystaw zorganizował sobie MOCAK. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, znajduje się w Krakowie przy ulicy Lipowej 4, można dojechać tramwajami numer 3, 6, 23, oraz z Zabłocia tramwajem 11 i 20.
Pamiętajcie bilet normalny kosztuje 10 złotych, a ulgowy 5 złotych, każde wtorki są bezpłatne, więc Muzeum można zwiedzać całkowicie za darmo.
A oto kilak wystaw, jakie zobaczycie w MOCAK-u:

  • Scenki Obsesyjne
  • Design utopijny
  • Polski i brytyjski design zrównoważony
  • wystawa Galeria Akumulatory 2

W muzeum zobaczyć można także fotografię metafizyczno-estetyczną, fotografię społeczną a głównymi artystami są: Edward Dwurnik, Aleksander Honory, Dick Higgins, Jerzy Kałucki, Nan Hoover, Koji Kamoji,Grzegorz Klaman, Piotr Lutyński, Marcin Maciejowski oraz Mirosław Bałka.
W MOCAK-u organizowane są także muzealne lekcje dla najmłodszych.
Polecam obejrzeć wały solne, stworzone przez Mirosława Bałka, obrazy figuralne, stworzone przez Andrzeja Dłużniewskiego, & kartek z kalendarza, tworzonych dzięki flamastra, ołówka, oraz tuszu.
Miejsce bardzo niezwykłe, ale za to warte odwiedzenia.

Komentowanie wyłączone.