Dziecinna Dinolandia

Dinolandia znajduje się w miejscowości Inwałd w okolicach Wadowic w Małopolsce. Park rozrywki z ponad 50 figurami dinozaurów to coś dla dzieci, zabaw i niesamowitych widoków nie zabraknie dla żadnego malucha. A to niektóre atrakcje: pola do minigolfa, ściana wspinaczkowa oraz park linowy oraz 3 tory do gry w petanque.
Dinolandia to kolekcja prehistorycznych gadów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Największe z figur, roślinożerne mamenchizaur i diplodok mierzą od głowy do ogona około 22 metry. Podziwiać możecie:

  • pterozaury
  • ichtiozaury
  • spinozaury
  • oraz szkielety i wiele ciekawych skamieniałości

Wystawa zawiera także liczne modele skamieniałości, czaszek oraz kości tych wszystkich gadów. Wykłady i zajęcia z paleozoologii na świeżym powietrzu to wspaniała lekcja historii dla nieco starszych dzieci. Kawiarnia i Restauracja to miejsce, gdzie dorośli mogą odpocząć. W Dinolandii znajdziecie także Jaskinię Tajemnic, jest to miejsce, w którym podobno straszą same dinozaury. Ściany jaskiń są ozdobione dawnymi malowidłami a na kamieniach można odkryć odciski trylobitów i innych stworzeń.

Komentowanie wyłączone.